Ήττα για Πάνθερς, 5-2 εναντίον των Μπλάκχοκς

Παρά την αργή αρχή για τους Φλόριντα Πάνθερς και με την σχετικά καλή τους εμφάνιση αργότερα, δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη, αφού τα λάθη τους τους κόστισαν τα γκολ που δέχτηκαν από τους Σικάγο Μπλάκχοκς.

Το σκορ άνοιξε ο Φολίνο για τους Μπλάκχοκς σε power play στα 6′. Σε ένα 4-on-4, ο Ζάιτσεβ διπλασιάζει το σκορ στα 9′. Ο Χολ το επέκτεινε στα 12′ και έτσι οι Μπλάκχος έληξαν την 1η περίοδο με 3 γκολ σε διάστημα τριών λεπτών μεταξύ τους.

Στη 2η περίοδο, ο Μπένταρντ τους ανεβάζει 4-0 μέσα σε πέντε λεπτά. Οι Πάνθερς, αργότερα, άλλαξαν λίγο τα ζευγάρια στις διάφορες σειρές και αυτό αποδείχτηκε θετικό για αυτούς επειδή άρχισαν να ανεβάζουν λίγο τους ρυθμούς τους.

Στη 3η περίοδο, ο Έκμαν-Λάρσον σκόραρε το πρώτο γκολ για τους Πάνθερς στα 6′ σε power play. Στα 12′, ο Κατσάκ τους ανέβασε 4-2 σε ριμπάουντ μαρκάροντας το 500ο πόντο του στη λίγκα (196 γκολ, 306 ασίστς). Προς το τελευταίο τέταρτο, οι Πάνθερς αντικαθιστούν τον τερματοφύλακά τους για έναν έξτρα σκέιτερ. Όμως, ο Κούρασεβ σκοράρει στο άδειο τέρμα τους και οι Μπλάκχοκς παίρνουν τη νίκη με 5-2.