Εκδικήθηκαν οι Πάνθερς τους Μπλάκχοκς

Την προηγούμενη φορά (4/11) που κοντραρίστηκαν οι δυο ομάδες αυτές, οι Μπλάκχοκς νίκησαν τους Πάνθερς με 5-2. Αυτή τη φορά (12/11), οι Πάνθερς πήραν την εκδίκησή τους και τους κέρδισαν με 4-3.

Δεν ξεκίνησε καλά καλά η 1η περίοδος, και οι Πάνθερς άνοιξαν το σκορ μέσα σε 39 δευτερόλεπτα με τον Έκμαν-Λάρσον. Ο Ντίκινσον ισοφάρισε στα 7′, αλλά ο Ράινχαρτ ξαναέφερε το προβάδισμα στους Πάνθερς στα 11′. Ο Μπένταρντ λήγει την περίοδο με ισοπαλία ένα λεπτό πριν τη λήξη της. Παρά το 2-2, οι Μπλάκχοκς δεν θύμισαν σε τίποτα την ομάδα από την προηγούμενη φορά, ενώ οι Πάνθερς φάνηκαν να βρίσκουν τον ρυθμό τους και να κερδίζουν τους αγώνες.

Η 2η περίοδος ακολούθησε παρόμοιο μοτίβο. Ο Ράινχαρτ απαντά στην ισοπαλία στα 7′ με 3-2, αλλά γρήγορα ο Μπένταρντ ξαναέφερε την ισοφάριση όπως και στην προηγούμενη περίοδο στα 8′.

Στη 3η περίοδο, ο Βερχέιτζι σκοράρει το νικητήριο γκολ για τους Πάνθερς στα 2′. Είχαν την ευκαιρία να προσθέσουν ένα ακόμα παραπάνω όταν οι Μπλάκχοκς αντικατέστησαν τον τερματοφύλακά τους για έναν έξτρα σκέιτερ, αλλά οι τελευταίοι κατάφεραν να κρατήσουν τον δίσκο μακριά από την εστία τους.