Δεν άντεξε ο Παναθηναϊκός…

Η Ρεν ήταν πιο αποτελεσματική κόντρα στον Παναθηναϊκό, και παρότι έμεινε με 10 ποδοσφαιριστές από το 33′, κατάφερε και πήρε μία πολύ σημαντική νίκη.

Ο Ρίντερ άνοιξε το σκορ για τους Γάλλους στο 9ο λεπτό, παγώνοντας και αιφνιδιάζοντας τον Παναθηναϊκό. Ωστόσο, στο 33′ ο Ιωαννίδης πήρε μπαλιά μέσα στην περιοχή της Ρεν, έβαλε πλάτη στον Μπελοσιάν, έκανε πάσα, η μπάλα επέστρεψε σε αυτόν και έπρεπε απλώς να την σπρώξει στα δίχτυα, όμως ο Μπελοσιάν τον ανέτρεψε αντικανονικά.

Ο διαιτητής δεν υπέδειξε αρχικά κάτι, ωστόσο τον κάλεσαν από το VAR να ελέγξει τη φάση μέσω του on-field review, και τελικά έδειξε την άσπρη βούλα για τους Πράσινους, και απέβαλλε τον 18χρονο Γάλλο.

Ένα λεπτό αργότερα ο Ιωαννίδης ευστόχησε από την άσπρη βούλα και πλέον ο Παναθηναϊκός είχε παραπάνω από 65 λεπτά στο παιχνίδι με αριθμητικό πλεονέκτημα και το σκορ να είναι ισόπαλο.

Αυτό όμως δεν σταμάτησε τους γηπεδούχους που μέσα σε ένα καυτό πεντάλεπτο (65′-70′) έκαναν το 3-1 με Σαλάχ και Μπλας (πέναλτι).