Στον «όμιλο του θανάτου» Παρί και Ντόρτμουντ πήραν σημαντικές νίκες.

«Διπλό» στο St’ James Park!

Στην Αγγλία, η Ντόρτμουντ με το γκολ του Ενμέτσα στο 45′, πήρε μεγάλη νίκη κόντρα στη Νιουκάστλ. Μπήκε καλύτερα στο ματς, χάνοντας ευκαιρίες με τους Μάλεν και Ρόις στο πρώτο 45λεπτο. Στάθηκε και τυχερή όμως για να κερδίσει. Αρχικά Γκόρτνον και Γουίλσον είχαν καλές ευκαιρίες για τους γηπεδούχους. Επίσης είχαν και δύο δοκάρια στα τελευταία λεπτά του αγώνα. Υποσημείωση πως οι Ισάκ και Μέρφι για την Νιουκάστλ, καθώς και ο Εζκάν για τη Ντόρτμουντ, έγιναν αναγκαστικές αλλαγές λόγω τραυματισμού.

Εύκολη νίκη!

Στο Παρίσι, η Μίλαν δεν στάθηκε εμπόδιο στην Παρί, σε ματς με λίγες καλές φάσεις. Στο 32′, ο Εμπαπέ άνοιξε το σκορ. Στο 49′ το VAR ακύρωσε γκολ του Ντεμπελέ και τέσσερα λεπτά μετά, ο Κόλο Μουανί έκανε το 2-0. Ο Λι Κανγ-Ιν έκανε το τελικό 3-0 στο 89′. Η Μίλαν παρουσίασε ένα μέτριο προς κακό αγωνιστικό πρόσωπο, όμως έχει ακόμα ελπίδες πρόκρισης.