Σάρωσαν οι Ντακς με 7-4 τους Φλάιερς

Οι Άναχαϊμ Ντακς νίκησαν με 7-4 εναντίον των Φιλαδέλφια Φλάιερς, κατακτώντας την τρίτη σερί νίκης τους. Μεταξύ των 7 γκολ των Ντακς, τα τρία από αυτά ανήκουν στον Φρανκ Βατράνο, ο οποίος σημείωσε το δεύτερο χατ-τρικ του αυτή τη σεζόν.

Το σκορ γρήγορα άνοιξε ο Στρόουμ σε 58 δευτερόλεπτα από την έναρξη της 1ης περιόδου. Ο Βατράνο το διπλασίασε μετά από 15 λεπτά σε power play.

Στην 2η περίοδο, ο Βατράνο πάλι έβαλε γκολ, με τον Χενρίκε να ακολουθεί λίγο αργότερα και οι Ντακς αποκτούν το προβάδισμα με 4-0. Οι Φλάιερς ανταπέδωσαν με δυο γκολ σε διάστημα 46 δευτερολέπτων χάρη στους Άτκινσον και Κόνεκνι.

Στη 3η περίοδο, ο Ζίγκρας σκόραρε το πρώτο του γκολ αυτή τη σεζόν και ανεβάζει τους Ντακς 5-2. 30 δευτερόλεπτα αργότερα ο Λίσον τους φέρνει 6-2. Στα μισά της περιόδου, ο Κόνεκνι ξανασκοράρει για τους Φλάιερς. Ο Βατράνο ολοκλήρωσε το χατ-τρικ του στα 11′. Με τρία λεπτά να απομένουν για τη λήξη του αγώνα, ο Φαραμπί σημειώνει το τέταρτο γκολ για τη Φιλαδέλφια και ο αγώνας λήγει με 7-4 υπέρ των Ντακς.