Νίκη… σαν προπόνηση για την ΜΠΑΜ με τον Αριστοτέλη

Η ΜΠΑΜ FC επικράτησε με μεγάλη ευκολία του Αριστοτέλη Καλαμαριάς (10-0) στο γήπεδο Αγίου Παύλου, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής για τον 4ο όμιλο ΕΠΣΜ.

Το σκορ άνοιξε ο Γκέλης στο 7′, ενώ από το 32′ ως το 45′ οι γηπεδούχοι σκόραραν τρεις φορές, με Εμμανουηλίδη και Τάσσο για το 4-0 σκορ ημιχρόνου.

Με το “καλησπέρα” στο β’ μέρος σκόραρε ο Τσαούσι για το 5-0, στο 48ο λεπτό, ενώ στο 50′ ο Νικολαΐδης δύο λεπτά αργότερα έκανε το 6-0.

Μέσα σε λιγότερο από ένα λεπτό η ΜΠΑΜ πέτυχε δύο τέρματα, με Μάρκο και Παπαδόπουλο, για το 8-0 σε λιγότερο από μία ώρα παιχνιδιού. Ο Γιόγιακας έκανε το 9-0 στο 62′, ενώ το «κερασάκι στην τούρτα» έβαλε ο Νικολαΐδης στο 81′.

Με αυτήν την νίκη η ΜΠΑΜ παράμεινε πρώτη με +18 διαφορά τερμάτων, κάνοντας το “τρία στα τρία”.