Οι Αριζόνα Κογιότς, μετά από δυο συνεχόμενες ήττες, επανήλθαν δυναμικά με τρομερή νίκη εναντίον των Σικάγο Μπλάκχοκς 8-1.

Ο Μπένταρντ άνοιξε το σκορ για τους Μπλάκχοκς σε 28 δευτερόλεπτα από την έναρξη του αγώνα. Αυτό θα ήταν και το μοναδικό γκολ τους. Παρόλο που και οι δυο είχαν στατιστικά μικρή διαφορά στον αριθμό των βολών στο τέρμα, οι Κογιότς τους διέλυσαν με 8 γκολ.

Πιο συγκεκριμένα, ο Καρκόνε σημείωσε χατ-τρικ (2 γκολ στη 1η περίοδο στα 2′ και 15′, 1 γκολ στη 2η περίοδο στα 5′), ο Μακμπέιν έβαλε από 2 γκολ (1 γκολ στη 2η περίοδο στα 6′, 1 γκολ στη 3η περίοδο στα 10′) ενώ παράλληλα συνέβαλε σε 2 ασίστς και οι Μπράουν, Ντούρζι και Ο’Μπράιαν είχαν από 1 γκολ (στα 13′ της 1ης περιόδου, στα 11′ της 2ης περιόδου και στα 15′ της 2ης περιόδου αντίστοιχα).