Ισοπαλία στο 90′!

Με τελικό σκορ 2-2 ολοκληρώθηκε το ντέρμπι της 7ης αγωνιστικής.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Παναθηναικός πίεσε τον ΠΑΟΚ δημιουργώντας περισσότερες φάσεις, ωστόσο το πρώτο γκολ του αγώνα ήρθε για τον ΠΑΟΚ στο 19′ με σκόρερ τον Μπράντον Τόμας. Στο 32′ ο Παναθηναικός με σκόρερ τον Παλάσιος, ισοφάρισε στο παιχνίδι.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ ήταν πιο δυναμικός, πιέζοντας το “τριφύλλι” και απειλώντας την εστία του Μπρινιόλι. Στο 58′ ο δικέφαλος προηγήθηκε με 1-2, μετά από εξαιρετικό πλασέ του Αντρίγια Ζίβκοβιτς και ασσίστ του Τάισον. Στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού, ο Παναθηναικός απείλησε σε μεγάλο βαθμό τον ΠΑΟΚ, ωστόσο ο Κοτάρσκι έκανε σπουδαίες επεμβάσεις. Στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γερεμέγεφ ισοφάρισε για το 2-2, σφραγίζοντας την ισοπαλία στο παιχνίδι.

Ο ΠΑΟΚ τώρα είναι συγκεντρωμένος και προσηλωμένος στην επόμενη, δύσκολη αναμέτρηση κόντρα στην Άιντραχτ Φρανκφούρτης για το Europa Conference League.