Γλίτωσε το κάζο στο 96′!

Ο Άρης κατάφερε και πήρε ένα πολύ σημαντικό τρίποντο στις καθυστερήσεις, με τον Φαμπιάνο.

Οι Κιτρινόμαυροι ήταν μονότονοι στο μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα, με τον Πανσερραϊκό ωστόσο να μην μπορεί να βρει τη στιγμή του. Μάλιστα, τα «Λιοντάρια» απείλησαν πρώτα στο ματς με τον Κουέστα ωστόσο να μπλοκάρει.

ΕΝΤΕΚΑΔΕΣ

Άρης: Κουέστα, Μοντόγια, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Φεράρι, Βερστράτε, Πάρντο, Τζούρασεκ, Μενέντες, Μορόν, Σουλεϊμάνοφ

Πανσερραϊκός: Χοβάν, Δεληγιαννίδης, Αυλωνίτης, Μπέργκστρεμ, Πεταβράκης, Στάικος, Μορέιρα, Μούργος, Χατζιστράβος, Πηλέας, Αλέκσιτς

Ο Άρης ήταν μέτριος στο πρώτο ημίχρονο, με τον Σουλεϊμάνοφ να «κουβαλά» την επίθεση καθώς λίγο πριν τη λήξη του πρώτου μέρους, έκανε τρομερή προσποίηση, όμως στο τετ-α-τετ αστόχησε. Γκολ που αν έμπαινε θα ήταν υποψήφιο για γκολ της χρονιάς.

Οι Κιτρινόμαυροι ανέβασαν την απόδοσή τους στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα, όπου είχαν δοκάρι και εξ επαφής ευκαιρία με τον Σαμόρα σχεδόν μέσα από την μικρή περιοχή. Ο Σουλεϊμάνοφ λίγο μετά σύγκλινε, σούταρε με τον Χοβάν να κάνει εκπληκτική επέμβαση σε κόρνερ, το οποίο εν συνεχεία πέρασε ανεκμετάλλευτο.

Το γκολ έβαλε εν τέλει ο Φαμπιάνο στο 90+6′, μετά από κεφαλιά στη γωνία, χωρίς να αφήσει κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Χοβάν. Ο Βραζιλιάνος λύτρωσε τον Άρη για άλλη μια φορά φέτος, μετά την νίκη με 1-0 κόντρα στην Αραράτ, ματς στο οποίο σκόραρε επίσης με το κεφάλι.