Αυτο-σαμποτάζ για τους Ντακς

Παρά την εμφανή βελτιωμένη εικόνα των Άναχαϊμ Ντακς, δεν έφεραν το αποτέλεσμα που τους αντιπροσωπεύει εναντίον των Αριζόνα Κογιότς.

Ο Ζούκερ άνοιξε το σκορ για τους Κογιότς προς το τέλος της 1ης περιόδου μετά από power play. Ο Κέλερ διπλασίασε το σκορ στη 2η περίοδο. Οι Ντακς σημείωσαν μόνο ένα γκολ στη 3η περίοδο με τον Βατράνο χάρη σε power play. Το αποτέλεσμα λήγει σε 2-1 υπέρ των Κογιότς.

Συνολικά, ενώ όπως αναφέρθηκε οι Ντακς είχαν μια σχετικά καλή εικόνα, η γραμμή Ζίγκρας-Κάρλσον-Τέρι προβλέπεται πολύ δυνατή. Δεν είναι τυχαίο που ήταν και οι μόνοι παίκτες με την καλύτερη εμφάνιση μαζί με τον Μίντιουκοβ. Όμως, δέχτηκαν πάρα πολλά πέναλτι και αυτό τους κόστισε όπως φανερώνει και το αποτέλεσμα του αγώνα. Επίσης, οι Κογιότς πρόκειται για μια ομάδα η οποία δείχνει υποσχόμενη φέτος και ζόρισαν τους Ντακς με την ταχύτητα και ευκινησία τους.