ΠΑΟΚ: Καμία ουσία στην Τούμπα!

Με τελικό σκορ 0-0 έληξε το “ντέρμπι” της Θεσσαλονίκης ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Άρη.

Στα πρώτα δέκα λεπτά του παιχνιδιού, ο δικέφαλος του Βορρά υπήρξε κυρίαρχος, έχοντας την μπάλα στα πόδια, πιέζοντας τον αντίπαλο, ωστόσο δεν υπήρξε ουσιαστική ευκαιρία ούτε από τον ΠΑΟΚ, αλλά ούτε και από τον Άρη.

Ο ΠΑΟΚ είχε την κατοχή της μπάλας σε ποσοστό 63%, ενώ ο Άρης στο 37%. Οι δύο ομάδες φάνηκαν να μην πιέζουν ιδιαίτερα, ειδικά μετά την επτάλεπτη διακοπή λόγω θολού τοπίου στην ατμόσφαιρα.

Στο 84′ ο Ντεσπόντοφ, ο οποίος σήμερα πραγματοποίησε το ντεμπούτο του, σκόραρε για το 1-0, ωστόσο στο 87′ μετά από έλεγχο της φάσης, ο Παπαπέτρου έβγαλε οφσάιντ το γκολ του Βούλγαρου επιθετικού.

Μετά από αρκετά λεπτά καθυστερήσεων, το ματς έληξε με σκορ 0-0, ενώ συμπεραίνουμε ότι οι δύο ομάδες φαίνεται να μην δούλεψαν αρκετά στο διάστημα που πέρασε, κάτι που έγινε φανερό και στον αγωνιστικό χώρο.

Ο δικέφαλος του Βορρά τώρα πια πρόκειται να συγκεντρώσει όλες του τις δυνάμεις στο πρώτο εκτός έδρας ευρωπαικό παιχνίδι των ομίλων κόντρα στην Ελσίνκι.