Ισοπαλία στην Φιλαδέλφεια

Χωρίς νικητή και το δεύτερο ντέρμπι της αγωνιστικής ανάμεσα σε ΑΕΚ και Ολυμπιακό, με τα γκολ να σημειώνονται στο πρώτο ημίχρονο.

Ισορροπημένο ματς και στα δύο ημίχρονα, με την ΑΕΚ να έχει το «πρέπει» λόγω έδρας, εν όψει ευρωπαϊκών υποχρεώσεων την ερχόμενη Πέμπτη. Το σκορ άνοιξε ο Εζέκιελ Πόνσε στο 22′, ενώ ο Ελ Κααμπί απάντησε στο 38′ για το 1-1 με ασίστ του Ποντένσε.

Στο β’ μέρος η ΑΕΚ προσπάθησε να πιέσει τους Ερυθρόλευκους, και κατάφερε και βρήκε και δεύτερο γκολ, με τον Αραούχο να χρίζεται σκορερ, ωστόσο ο Πινέδα έχει χρησιμοποιήσει το χέρι στην αρχή της φάσης και έτσι το τέρμα ακυρώθηκε.

Ο Ολυμπιακός, έστω και με αγώνα παραπάνω, έμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας με 10 βαθμούς, με τον Παναθηναϊκό να βρίσκεται στους 9.