“Ασταμάτητες” με 6-1 στο UEFA Women’s Champions League!

Επίδειξη δύναμης έκανε χθες η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου, η οποία κατάφερε να νικήσει με “τρανταχτό” σκορ 6-1.

Οι “ασπρόμαυρες” κατόρθωσαν με την εξαιρετική τους εμφάνιση, να κερδίσουν με τελικό σκορ 6-1 κόντρα στην Ρασίνγκ Λουξεμβούργου και έτσι πήραν την πρόκριση για τον τελικό του πρώτου γύρου, όπου θα αντιμετωπίσουν την Σέντ Πόλτεν από την Αυστρία.

Η Έμιλι Χέμβαλ σκόραρε τα τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο για τον δικέφαλο και συγκεκριμένα στο 7′, 21′, 31′, 41′. Στο δεύτερο ημίχρονο η Ρασίνγκ ισοφάρισε με την Εστέβες στο 69′, ενώ λίγο αργότερα η αρχηγός του δικεφάλου, Βάρδαλη σημείωσε το 5-1. Το τελευταίο γκολ σκόραρε με κεφαλιά στα τελευταία λεπτά του αγώνα, η Παπαδοπούλου.

Ο ΠΑΟΚ είναι πια έτοιμος να αντιμετωπίσει το Σάββατο 09/09 στις 19:00, την αυστριακή Σεντ Πόλτεν.