Να… τελειώσει το «έργο» και ο Ολυμπιακός!

Η νίκη με 3-1 στο παιχνίδι στον Πειραιά σίγουρα δίνει ισχυρό προβάδισμα στους Ερυθρόλευκους, ωστόσο η ρεβάνς με την Τσουκαρίτσκι έχει τους κινδύνους της.

Αρχικά, οι Σέρβοι έδειξαν πως παρότι την αγωνιστική τους κατωτερότητα, μπορούν να σκοράρουν και να εκμεταλλευτούν την αδράνεια του Ολυμπιακού, όπως έγινε στις καθυστερήσεις του αγώνα της περασμένης Πέμπτης.

Οι Πειραιώτες θα πρέπει να μπουν από το πρώτο λεπτό με σοβαρότητα και πειθαρχία και να εξασφαλίσουν την είσοδο τους στους ομίλους του Europa League, χωρίς να μπουν σε περαιτέρω διαδικασίες, όπως παράταση ή ακόμα και πέναλτι.

Το MEGA θα καλύψει τηλεοπτικά τον αγώνα, ο οποίος ξεκινά στις 21:00. Διαιτητής του αγώνα έχει οριστεί ο Ντάνιελ Μακέλι, βοηθοί του οι Χέσελ Στέγκστρα και Φαν ντε Βρις, τέταρτος ο Χόι Κούιχ, και στο VAR οι Ρομπ Ντίπερινκ και Έρβιν Μπλανκ, όλοι τους από την Ολλανδία.