Ο ΠΑΟΚ ισοπέδωσε την σκωτσέζικη ομάδα (4-0) και με δύο νίκες επί της Χαρτς, επιστρέφει στους ομίλους του UEFA Europa Conference League.

Ο Δικέφαλος του Βορρά ήταν καταιγιστικός και εκμεταλλεύτηκε στο 100% τους κενούς χώρους που άφησε η Χαρτς και ήταν άκρως ουσιαστικός και εύστοχος μπροστά στην αντίπαλη εστία.

Από νωρίς οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ, με τον Τάισον να σκοράρει με απευθείας εκτέλεση φάουλ από πλάγια θέση, όταν η μπάλα πέρασε από όλους και άφησε άγαλμα τον Κλαρκ. Το 7λεπτο μεταξύ 16′ και 23′ ήταν το «χρυσό» του ΠΑΟΚ καθώς σκόραρε δύο φορές και τελείωσε από νωρίς την υπόθεση της πρόκρισης. Στο 23′ ο Κωνσταντέλιας γέμισε με το αριστερό από τα δεξιά, ο Σβαμπ κάνει κεφαλιά-πάσα σε ένα σημείο από το οποίο ο Τόμας με γυριστό κάνει το 2-0.

Στο 57ο λεπτό, όταν πια η Χαρτς είχε ανεβάσει τις γραμμές για να βρει γκολ και να μειώσει στο σκορ, οι Ασπρόμαυροι έφτασαν στο 3-0. Ο Κοτάρσκι έκανε γέμισμα για τον Ζίβκοβιτς, εκείνος γύρισε στην περιοχή για τον Κωνσταντέλια ο οποίος πλάσαρε σε δεύτερο χρόνο για το τρίτο γκολ του ΠΑΟΚ.

Το τέταρτο γκολ του Δικέφαλου πέτυχε ο Τάισον, σε μία υποδειγματική αντεπίθεση. Ο Τόμας έκανε κάθετη στο σωστό timing στον Βραζιλιάνο και εκείνος πλάσαρε κάτω από τα πόδια του Κλαρκ για το 4-0.