Ο «δικέφαλος του βορρά» κατόρθωσε να διατηρήσει την πρωτιά και να περάσει απευθείας στους «16» του Europa Conference League.

Θρίαμβος για τον ΠΑΟΚ στην Γερμανία με τελικό σκορ 1-2. Παρόλο που οι Γερμανοί πίεζαν ψηλά, ο «δικέφαλος» κατάφερε να “σπάσει” την άμυνα τους και να ανοίξει το σκορ με τον Τόμας Κεντζιόρα στο 55′. Η Άιντραχτ ωστόσο λίγο αργότερα, στο 58′ ισοφάρισε με σκόρερ τον Ομάρ Μαρμούς. Με τον χρόνο να περνάει και τον ΠΑΟΚ να κρατά μπάλα και να ισορροπεί το παιχνίδι, στο 73′ ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς κατάφερε να βρει δίχτυα για το 1-2 μετά από την προσπάθεια του Μπράντον Τόμας, η οποία κατέληξε πάνω στον Τράπ.

Μάλιστα, στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κρίστιαν Γιάκιτς αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα, μετά από δύο κίτρινες κάρτες, με τον Κροάτη να πλησιάζει με αντιεπαγγελματική συμπεριφορά τόσο τον διαιτητή του αγώνα, όσο και τον 4ο βοηθό, ενώ καθώς τον απομάκρυναν οι συμπαίκτες του, παραλίγο να κλωτσήσει τον άνθρωπο που βρισκόταν πίσω από την κάμερα.

Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να κερδίσει για δεύτερη φορά την Άιντραχτ στην έδρα της με πλήθος φίλων του να βρίσκονται εκεί, ώστε να υποστηρίξουν την ομάδα, παραμένοντας έτσι πρώτος στον όμιλο με 13 βαθμούς, ενώ παράλληλα εξασφαλίζει την πρόκριση του στους «16» του Europa Conference League.